Skip to main content

Top 10 ubrań

Zastanawialiście się na pewno kilka razy jakie ubrania zabrać ze sobą na wyprawę. My także przez wiele lat mieliśmy takie dylematy, dlatego chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami. Opowiemy jakie ciuchy według nas sprawdzają się najlepiej.

Myślicie pewnie, że skoro podróżujemy samochodami to możemy wrzucić kilka toreb i przebierać później w ubraniach. Otóż nic bardziej mylnego. Na każdej wyprawie borykamy się z ograniczonym miejscem w naszych samochodach, a to wymusiło zminimalizowanie zabieranego towaru. Z biegiem czasu niepisaną zasadą stało się to, że każdy z nas pakuje się w jedną nieprzemakalną torbę, która uchroni zawartość nawet w najgorszych warunkach pogodowych.

Przejdźmy do zawartości naszej torby:

  1. Obuwie – buty trekkingowe za kostkę, które pozwoli na swobodne poruszanie się w ciężkim terenie. Drugie to buty sportowe, wygodne do prowadzenia samochodu oraz sandały na cieplejsze dni.
  2. Spodnie – w zależności od długości wyjazdu 2-3 pary z odpinanymi nogawkami – najlepiej wykonane z lekkiego i szybkoschnącego materiału. Pozwoli nam to na szybką zmianę z krótkich na długie i odwrotnie.
  3. Bluzy – 2 sztuki – cieńsza i grubsza wykonane z polaru, najlepiej z zapinanymi kieszeniami.
  4. Kurtki – podstawą letnich wyjazdów jest jedna nieprzemakalna kurtka z kapturem, natomiast zimą zabieramy 2 sztuki żeby w razie przemoczenia mieć coś na zmianę.
  5. Czapki –obowiązkowo jedna z daszkiem oraz druga cieplejsza przydatna na chłodniejsze noce
  6. Bielizna – w związku z tym, że i tak nie unikniemy prania zabieramy zestaw na 6 dni.
  7. Koszulki – 6 sztuk z krótkim rękawem, oraz 2 z długim.
  8. Moskitiera – niezbędna szczególnie przy letnich wyprawach na wschód.
  9. Buff – ma mnóstwo zastosowań m.in. może służyć jako szalik albo nakrycie głowy.
  10. Rękawice – jedne robocze, drugie zaś cieplejsze.

Jak widzicie nasza lista koncentruje się tylko na niezbędnych rzeczach. Przede wszystkim kierujemy się praktycznością, wygodą i dostosowaniem do zmiennych warunków atmosferycznych.

Oczywiście nadrzędną zasadą jest to, że musicie dobrze czuć się w tym co nosicie, więc modyfikujcie i udoskonalajcie naszą listę według uznania.

Z chęcią wysłuchamy co Wy zabieracie ze sobą na wyprawę.

Masz pytania? napisz do mnie: marcinw@drivenfar.com 

Translate SITE »