Skip to main content

Czy pracujący manager może wyjechać daleko?

Może i powinien to zrobić. Wydawać się może, że jak rodzina już to zaakceptowała to pozostała tylko praca. Problem jest właśnie w tym tylko, że… Problemy zawsze były i będą, czasem większe czasem mniejsze, ale zawsze możliwe do rozwiązania. Ich rozwiązanie zależy od wielu czynników, które równolegle mogą, ale nie muszą mieć wpływu na otaczający nas świat. Wszystko o czym można napisać w temacie pozostawienia firmy bez szefa może być pomysłem na dobrą książkę. Postaramy się poruszyć tylko te aspekty, które z punktu widzenia są ważne i wymagają dokładniejszego wyjaśnienia.

Na przykładzie prezesa w naszej  grupie widać, że lepsza organizacja swojej pracy sama w sobie wyzwala pozytywną energię, a ta skutkuje wygospodarowaniem dodatkowej przestrzeni czasowej.  To jest możliwe. Doświadczenia minionych lat uzbrajają człowieka w więcej cierpliwości  i troski w podejmowaniu decyzji. Bardziej i lepiej myślimy o skutkach pewnych zachowań. Tworzymy wokół siebie krąg osób, którym w dużym stopniu możemy delegować nasze zadania, a co za tym idzie i pośrednio odpowiedzialność. Nie ukrywamy, że bardzo dużo zależy od osób, które nas otaczają i zaufania, które do nich mamy. Istotne jest by w którymś momencie zaufać człowiekowi. Człowiek to serce, emocje a dopiero potem zawodowe doświadczenie. Teza może bardzo odważna, ale jakże prawdziwa.

Na 100% dla takich możliwości potrzeba jednej lub kilku osób bardziej zaangażowanych niż inne we wspólne sprawy zawodowe. Jeśli posiadasz takie osoby w swoim otoczeniu to już wygrałeś.  Jeśli takie osoby oprócz relacji zawodowych są twoimi przyjaciółmi to zwycięstwo jest podwójne. To wszystko daje możliwość pozostawienia firmy w ładzie z nadzieją na stabilny i odpowiedzialny rozwój. Mamy na myśli wyjazdy dwu tygodniowe, a kiedy dochodzimy już do okresu miesiąca i powyżej to są to rzeczy bardzo ważne. W tym wszystkim musi być bardzo duża odpowiedzialność po obu stronach połączona oczywiście ze świadomością przyszłości nieodgadnionej dla nas wszystkich.

Temat może najmniej istotny ale taki, o którym nie powinniśmy zapominać to świadomość kondycji firmy, którą pozostawimy na jakiś czas. Relacje z klientami, wewnętrzna atmosfera, rokowania na rozwój i przyszłość. O tym wszystkim również trzeba pamiętać i ważne jest ponad to by nigdy od tego nie uciekać i mieć świadomość wszystkiego co nas otacza. Nie można być ignorantem na żadnym polu i pozostawić coś bez uwagi. Mamy świadomość, że to bardzo trudne ale wykonalne. To jest owoc naszej codziennej pracy i relacji ze wszystkimi ludźmi! Praca, bieżące, codzienne sprawy, sposoby ich rozwiązywania i podejścia pochłaniają mnóstwo czasu. Ten racjonalnie wykorzystany i skonsumowany okres wyzwoli w nas świadomość, że urlop, dłuższy wyjazd z przyjaciółmi to nie jest zagrożenie dla was czy firmy, ale nagroda za odpowiedzialność i zaangażowanie w zawodowy dzień codzienny.

Polecamy wszystkim wiarę w siebie i ludzi, jesteśmy wspaniali tylko sami tego często nie zauważamy.

Masz pytania? napisz do mnie: rajmund@drivenfar.com 

Translate SITE »