Skip to main content

Zakup samochodu terenowego

Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą historią wyboru i zakupu samochodu terenowego. Wybór padł na Toyotę Land Cruiser, ale nie było to takie oczywiste.

Zacznijmy od początku. Przez lata jeździliśmy Ładami, Patrolami, Hiluxami oraz innymi pojazdami terenowymi. W zasadzie każdy jeździł tym co miał i tym czym było mu wygodnie. Każdy z pojazdów miał swoje zalety, ale także ograniczenia. Nissan Patrol był bardzo komfortowy natomiast jego ograniczeniem była prędkość na trasie. Hilux był szybki, natomiast głośny i mniej komfortowy w środku.

Przy wyborze pojazdów musieliśmy znaleźć złoty środek, tak aby pogodzić wszystkie nasze oczekiwania.

Główne kryteria które sobie narzuciliśmy, to te aby samochód wyposażony był w mocny silnik diesla, mógł przemieszczać się z prędkością ok. 120 km/h, posiadał automatyczną skrzynię biegów oraz w miarę komfortowe wnętrze, które pozwoli odpocząć podczas jazdy oraz przespać się na tylnej kanapie. Oczywiste było dla nas to, że muszą być to auta 5 drzwiowe z przyzwoitymi bagażnikami. Każdy z nas lobbował swoje dotychczasowe auto i naprawdę wiele czasu zajęło nam dojście do kompromisu w tej sprawie. W zasadzie po rozważeniu wszystkich możliwości traf padł na Toyotę Land Cruiser z roczników 2000 – 2002. W naszym przypadku szalę przechyliła dostępność tego modelu i części zapasowych na wszystkich kontynentach.

Po tym przystąpiliśmy do poszukiwań.

Rynek zalewa nas wieloma ofertami samochodów ale znaleźć ten jeden, a w naszym przypadku trzy egzemplarze w przyzwoitym stanie jest naprawdę ciężko. Najważniejszą rzeczą na tym etapie jest stan techniczny pojazdu. O ile blacharkę zawsze można poprawić, to rama musi być w nienaruszonym stanie. Mimo przymykania oka na wiele uchybień przez kilka miesięcy przeszukiwaliśmy krajowy rynek samochodów i w końcu po ponad pół roku poszukiwań staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami trzech Toyot. I tak zaczęła się nasza obecna przygoda, ale jak się okazało był to dopiero wstęp do prac nad samochodami. Tak wyglądał jeden z nich podczas zakupu…

Masz pytania? napisz do mnie: marcinw@drivenfar.com 

Translate SITE »