Skip to main content

Nocna walka z niedźwiedziem – jak sobie radzić

 Niedźwiedź to bardzo twardy przeciwnik. Poza siłą fizyczną i ostrymi pazurami jest również bardzo hałaśliwy… zwłaszcza nocą. Ogólnie to nie mam szczęścia do spania na wyprawach. W drodze Drivenfarowych losowań składu 3 osób jadących jednym autem i śpiących w jednym namiocie zawsze trafiam akurat na tych co niemiłosiernie chrapią.

W czasach kiedy jeździliśmy quadami i mieliśmy pojedyncze namioty temat rozwiązywałem prosto. Rozbijałem swój namiot 100m od niedźwiedzi i miałem święty anielski spokój. Obecnie sprawa się skomplikowała bo namiot jest jeden na trzech i nie ma wyjścia. Chrapanie przeszkadza raczej wszystkim ale komuś kto nie chrapie wcale…… przeszkadza wyjątkowo. Przez kilka lat i kilkaset nocy przespanych w warunkach ekstremalnych stosuję zawsze zatyczki do uszu czyli stopery.

Testowałem wiele rodzajów stoperów. Począwszy od drogich po te tanie i polecam najzwyklejsze pomarańczowe stopery firmy 3M. Stopery sprawy całkowicie nie załatwią stąd technikę uzupełniam logistyką 🙂 Zawsze kładę się spać wcześniej od kumpli niedźwiedzi. Jak się już zaśnie to szansa przespania nocy bardzo wzrasta.

Powyższe  rady pomogą Wam wygrać nierówną walkę z niedźwiedziami choć bez rękoczynów czasem się nie obejdzie.

Masz pytania? napisz do mnie: artur@drivenfar.com

Translate SITE »